Całodniowa wycieczka klas VIIIa, VIIa i Vc.

Dnia 3 czerwca 2022 roku uczniowie z klasy VIIIa, VIIa i Vc wybrali się wspólnie na całodniową wycieczkę do Rucianego-Nidy oraz okolic. Opiekunami grupy była wychowawczyni klasy ósmej pani Dorota Artysiewicz, pani Elżbieta Borek oraz pani pedagog Renata Karwacka. O godzinie 8:00 zbiórka pod szkołą rozpoczęła wspólną przygodę. Choć podróż była długa i męcząca, humory wszystkim dopisywały. O godzinie 11:00 grupa dotarła do celu. Pierwszą atrakcja już na nich czekała. Rejs statkiem po jeziorze Nidzkim okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Po ponad godzinnym przebywaniu na pokładzie przyszła pora na obiad w tawernie ,,U Faryja". Po krótkim odpoczynku grupa ruszyła na spacer po okolicy. Uczniowie podziwiali piękne widoki, jak również Kanał Nidzki, który robił na nich ogromne wrażenie. Następnie razem z panem pilotem przeszliśmy się na krótki spacer, aby zobaczyć, jak działa śluza. Kolejnym punktem wyprawy było ,,Mazurskie Safari" w Kadzidłowie. To wielki park o łącznej powierzchni 100 ha. Znajduje się w nim ponad 400 zwierząt z ponad 100 gatunkami. Każdy mógł dotknąć, pogłaskać i poobcować z np. owcami, danielami czy kozami. Najciekawszą atrakcją tego dnia była wizyta w Galindii - dawnej pruskiej osadzie. Uczniowie mogli się wcielić m.in. w postać wodza lub szamana. Dowiedzieliśmy się tam kilku ciekawostek na temat tej osady oraz zachwycaliśmy się rzeźbami, nie brakowało też dużej ilości zabawy. Wycieczka przypadła do gustu każdemu! Podczas jazdy autokarem nasz kierowca - pan Zbyszek - umilił nam podróż, puszczając piosenki. Wszyscy razem śpiewaliśmy i dobrze się bawiliśmy.