Konkurs- Kto to taki- Wolontariusz?

Coroczne święto przypadające na 5 grudnia, tj. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest coraz chętniej promowane w wielu instytucjach, np. szkołach. Celem takich obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy za ich umiejętności, trud i czas, który poświęcają na rzecz społeczeństwa.

Ich działalność obejmuje wspieranie różnego rodzaju inicjatyw pokojowych, tj. niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, ale także wspieranie organizacji użytku publicznego.

Taki dzień jest również dobrą okazją do promowania wolontariatu oraz do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem osób, które udzielają się charytatywnie.

Zachęcamy społeczność szkolną do wzięcia udziału w konkursie „Kto to taki – „wolontariusz” , który został podzielony na uczniów klas I-III, jak również IV-VIII.

Forma prac:

• Uczniowie klas I-III: obraz, rysunek, szkic;
  • Uczniowie klas IV-VIII: wiersz, esej, opowiadanie (max 250 słów).

Prace konkursowe należy dostarczyć do pani psycholog do 3 grudnia( s.122) lub bezpośrednio do Departamentu Edukacji (ul. Legionowa 7), pokój numer 8 najpóźniej do 5/12/2023.

Osobą odpowiedzialną za przyjmowanie prac będzie Pani Dominika Poskrobko, tel. 85 869 6360.

Do rozstrzygnięcia zostanie powołana Kapituła przez Prezydenta Miasta Białegostoku – Tadeusza Truskolaskiego.