KWIECIEŃ BOGATY W ŚWIĘTA KSIĄŻKI

Dnia 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Nie jest to przypadkowa data - w tym dniu wypada rocznica urodzin wielkiego pisarza Hansa Christiana Andersena.

Dnia 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki I Praw Autorskich.

W świetlicy szkolnej przypomnieliśmy o tych wydarzeniach w 1 kwietnia (piątek). W Prima Aprilis - dzień żartów odwiedził nas Pan Hans Christian Andersen. Opowiedział o swoim dzieciństwie, rodzinie i pasjach. Mówił jak uczył się tańczyć w szkole baletowej, jak występował w teatrzykach i jak zaczął pisać baśnie. Przyznał, że miał problem z ortografią. Następnie przeczytał dzieciom swoją baśń pt. “Dwunastu podróżnych” i zachęcił dzieci do wykonania portretu jednego z podróżnych. Wystawa prac znajduje się przy świetlicy.

Wychowawcy świetlicy.