Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

11list_pam.jpg

Oskar Kolberg napisał: „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”.

Pomni tej przestrogi, punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły rozpoczęli świętowanie 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę od uroczystego odśpiewania hymnu państwowego, włączając się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do Hymnu!”. Klasa II D popularną pieśnią żołnierską „Białe róże” zachęciła pozostałych i już po chwili zewsząd dobiegały radosne nuty. Tu - „Pierwsza kadrowa”, tam - „Legiony”… W każdej klasie rozmawiano dziś  o Marszałku Józefie Piłsudskim i wspominano tych, którzy oddali swoje życie za ojczyznę.

Pięknie udekorowano całą szkołę. Uczniowie klas I – III wspólnie stworzyli piękny „patriotyczny” collage i szalik. Starsi mogli poczytać interesujący komiks „Koleje losu - Białystok Piłsudskiego”.

Narodowe Święto Niepodległości  jest datą jednoczącą Polaków na całym świecie. Pamiętajmy, że niepodległość nie jest dana na zawsze. Bywa, że trzeba jej bronić i dlatego zawsze powinniśmy ją cenić. Pamiętajmy również, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujmy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt.

Rodziewicz, G. Nieścior, A. Dowejko