Być jak Paddington!

W ramach wieloletniej tradycji organizowania w naszej szkole Dni Krajów Anglojęzycznych mieliśmy przyjemność poznać misia Paddingtona, który od wielu dekad jest symbolem kultury brytyjskiej. Opowiedziane przez angielskiego autora - Michaela Bonda, perypetie małego peruwiańskiego misia, którego idealne maniery i dobre intencje często prowadzą do komicznych sytuacji oraz momentów absolutnego chaosu - zdobyły serca dzieci na całym świecie.
Nie inaczej było z nami. Uczniowie wysłuchali fragmentów lektury „Miś zwany Paddington” w języku polskim oraz książki „Paddington at the Zoo” w języku angielskim.  Z wielką ochotą obejrzeli filmy: „Paddington” oraz „Paddington 2”.  Rozwiązywali quiz oraz rysowali portret głównego bohatera. Śledząc przygody niedźwiadka i jego nowej rodziny - państwa Brown, poznawali zabytki Londynu. Uczyli się, by być uprzejmym jak Paddington. Wszyscy z apetytem zajadali pyszne tosty z pomarańczową marmoladą, popijając je prawdziwą angielską herbatką.
Klasa III B odbyła jednocześnie swoją kolejną czytelniczą podróż w ramach Międzynarodowego Projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki.
Mamy wielką nadzieję, że uczniowie zapamiętają wszystkie lekcje dobrego wychowania, jakich udzielił im miś w niebieskim płaszczyku. Bądźmy jak Paddington!

Grażyna Nieścior i Joanna Sołowianowicz