CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Klasa III B zrealizowała całoroczny innowacyjny Międzynarodowy Program Edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Podróżowanie przez czytanie”.

Podczas realizacji projektu przeczytaliśmy wybrane lektury napisane przez autorów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Udało się nam pogłębić wiedzę na temat różnych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, kultury i tradycji. Przede wszystkim jednak przekonaliśmy się, że czytanie to wspaniała zabawa. Uczniowie zaprezentowali jedni drugim swoje „Lekturniki”, jednocześnie rekomendując przeczytane książki kolegom. Po zakończeniu wszystkich modułów projektu i złożeniu dokumentacji - zarówno klasa, jak też nauczyciel i poszczególni uczniowie – otrzymali stosowne certyfikaty i dyplomy.

Wg redaktor naczelnej kwartalnika „Biblioteka w Szkole”, p. Mirosławy Bogacz: „Dzieci, które czytają (nawet komiksy!), lepiej się uczą, myślą pozytywnie, a ponieważ poziom wykształcenia wiąże się z sukcesem i zadowoleniem z życia, można przypuszczać, że są szczęśliwsze”.

Czytajmy więc wszyscy jak najczęściej!

Klasa III B oraz Grażyna Nieścior