„Dzieci – dzieciom” z wizytą w UDSK

Tegoroczna akcja „Dzieci – dzieciom” na rzecz pacjentów Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Ludwika Zamenhoffa dobiegła końca.

Zebraliśmy rekordową liczbę maskotek Gangu Mocniaków (aż 133) i 9 książeczek, co oznacza liczbę 8 025 naklejek. Ponadto uczniowie klas I B, II B, II C oraz V A wykonali piękne kartki z życzeniami i słowami wsparcia, które wywołały równie wielką radość małych pacjentów, jak zabawki.

14 grudnia oraz 18 grudnia 2023r. prezenty dotarły do dzieci spędzających przedświąteczny czas na szpitalnych łóżkach. Uczniów naszej społeczności reprezentowały Maja i Michalina z klasy IV B oraz Agata, Iza i Martyna z klasy I B – wcielając się w pomocników Świętego Mikołaja. Spotkaliśmy pacjentów w różnym wieku. Zarówno dzieci i młodzież, jak ich rodzice przyjęli nas z niekłamaną sympatią. To było wzruszające i pouczające spotkanie. Podczas drugiego pobytu udało nam się zobaczyć nie tylko małych pacjentów, ale porozmawiać z Paniami pielęgniarkami o ich trudnej, ale jakże ważnej pracy.

Nie sposób wymienić każdego z Was, ale dziękuję absolutnie wszystkim ludziom dobrej woli za otwarte i życzliwe serca: Uczniom wymienionych klas, ich Wychowawczyniom, zwłaszcza Pani Sylwii Półkośnik; ich Rodzicom i dalszej Rodzinie - w szczególności Państwu Paulinie i Michałowi Kluczyk, Panu Arturowi Wyrzykowskiemu, Pani Agnieszce Borkowskiej oraz Pani Beacie Pawełko. Oni wiedzą, za co. Dziękuję Nauczycielom i Pracownikom naszej Szkoły za każdą, nawet jedną naklejkę. Szczególnie dziękuję Uczniom i Wychowawczyniom klasy I B ze Szkoły Podstawowej w Lipsku, grupy „Biedronki” i grupy „Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego w Lipsku, którzy dołączyli do naszego przedsięwzięcia.

Jak widać, nasza akcja zyskuje rozgłos i zasięg. Zapowiadam już dziś, że w przyszłym roku zaczynamy po raz czwarty. Dołączcie do nas. Czasem tak niewiele trzeba, żeby na dziecięcej buzi zagościł uśmiech. Dobro jest w nas. Dzielmy się nim.

Koordynator akcji – Grażyna Nieścior