„Dzieci – dzieciom” z wizytą w UDSK

Okres poprzedzający Święta Narodzenia Pańskiego to doskonała okazja, by podzielić się z innymi tym, co mamy.
Uczniowie klasy III B wraz z wychowawczynią otworzyli swoje serca, zapoczątkowując jesienią akcję „Dzieci – dzieciom” na rzecz pacjentów Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku. Dołączyli do niej z ochotą uczniowie z klas: I B; I C; Błażej, Zuzia i Piotr z klasy II C, Gracjan z klasy IV A, natomiast starsi koledzy z klasy VI B napisali piękne życzenia. Tydzień przed finałem akcji małe elfy z III B liczyły pluszowe maskotki, pisały kartki oraz listy z życzeniami i słowami wsparcia. Zebrano całkiem niezły Gang Bystrzaków (aż 40!) oraz 7 książek, co oznacza 2 105 naklejek, z którymi w tym roku nie było łatwo. Kiedy worek wypełnił się po brzegi, Maja Kluczyk wraz z Mamą, Tatą i p. Grażyną wyruszyli w drogę. Prezenty dotarły do dzieci spędzających przedświąteczny czas na szpitalnych łóżkach UDSK. Spotkaliśmy pacjentów w różnym wieku, od maluszków aż po maturzystów. Był nawet chłopczyk z Ukrainy, który był bardzo zaskoczony życzeniami w swoim ojczystym języku. Zarówno dzieci i młodzież, jak ich rodzice przyjęli nas bardzo miło - z niekłamaną radością, a nawet wzruszeniem.
Dziękuję absolutnie wszystkim ludziom dobrej woli za ich hojność i dobroć, zwłaszcza Uczniom wymienionych klas, ich Wychowawczyniom i Rodzinom. Zapraszam już dziś do akcji w przyszłym roku. Dołączcie do nas. Czasem tak niewiele trzeba, żeby na dziecięcej buzi zagościł uśmiech. Jest bezcenny.

Grażyna Nieścior – koordynator akcji