Dzień Marzyciela

8 września to Dzień Marzyciela. W tym dniu każdy bezkarnie może chodzić z głową w chmurach i zatracić się w swojej wyobraźni niczym Dyzio Marzyciel.

Każdy z nas jest przecież marzycielem, Marzenia są niezwykle ważne w życiu każdego człowieka. Pozwalają oderwać się od codzienności, przenoszą nas do świata wyobraźni i pragnień. Marzenia dodają nam wytrwałości w dążeniu do osiągania celów. Pomagają przetrwać trudne chwile.

Dlatego właśnie 8 września podczas zajęć z wychowawcą, klasa 4c, obchodziła Dzień Marzyciela. Tego dnia dzieci mogły podzielić się swoimi marzeniami z innymi. Marzenia dotyczyły zarówno szkoły i tego, co uczniowie chcieliby w niej zmienić, jak i marzeń tych własnych, ukrytych głęboko w serduszku. Wszystko zaczęło się od wysłuchania od wiersza Juliana Tuwima pt.:"Dyzio marzyciel" i dyskusji, w której padały bardzo trudne pytania o to, czy warto marzyć. Po krótkiej wymianie zdań dzieci przystąpiły do projektowanie chmurek, w których miały umieścić swoje marzenie. Chmurki zostały umieszczone w sali i wszyscy czekamy aż marzenia naszych uczniów będą się spełniać...

Jednak nie tylko w 4c świętowano ten wyjątkowy dzień. W szkole bowiem w tym dniu Samorząd Uczniowski umieścił skrzynkę, do której uczniowie mogli wrzucać swoje marzenia związane ze szkołą. Jesteście ciekawi o czym marzą i czy owe marzenia będą w stanie się zrealizować? Sledźcie naszą stronę, a dowiecie się jakie to były życzenia - więcej informacji już wkrótce :-)

Iwona Lewończuk