Dzień Piżamy 2021

Samorząd Uczniowski ogłosił dzień 29 października Dniem Piżamy.

Wszyscy przebraliśmy się w piżamki, koszulki, dresiki, szlafroczki i kapciuszki. Przy miłej zabawie, zwróciliśmy uwagę dzieci, że są osoby w ich wieku, które tygodniami lub miesiącami spędzają czas w piżamach na oddziałach szpitalnych.

Była to pierwsza część naszej akcji.

W drugiej części, którą rodzice dzieci chorych z Lublina nazwali "Wylosuj Anioła", dzieci przygotują kartki dla dziecka chorego onkologicznie. Każdy będzie mógł wybrać adresata, to znaczy chłopca lub dziewczynkę, wykonać dla nich samodzielnie kartkę w formacie A5 lub A6, ozdobić ją i napisać na jej odwrocie życzenia, słowa wsparcia i pozdrowienia. Kartkę trzeba będzie podpisać i przynieść do biblioteki szkolnej lub opiekunów SU do 11 listopada 2021 r. Kartki można wykonać na godzinie wychowawczej, plastyce lub w domu.