„Elżbieta i Karol” 2023

W maju i czerwcu 2023 r. w naszej szkole miała miejsce kolejna impreza tematyczna z cyklu „Dni Krajów Anglojęzycznych”. Był to „Dzień Brytyjski” - cykl wydarzeń o charakterze kulturoznawczym. Celem akcji było upamiętnienie zmarłej w 2022 r. królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Elżbiety II i upamiętnienie wstąpienia na tron i koronacji jej syna, króla Karola III.

Z tej okazji uczniowie klasy 8a wykonali okolicznościowe plakaty o brytyjskiej rodzinie królewskiej, a klasy 3b, 4b, 4c, 5b, 5a, 6a, 6c i 8a obejrzały skróty z uroczystości koronacyjnych oraz oryginalne zdjęcia i gazety z czasów żałoby po królowej Elżbiecie II oraz uroczystości koronacyjnych króla Karola III. Uczniowie klasy 6b i 3b zapoznali się też z linią sukcesyjną dynastii Windsorów. Uczniowie klasy 3b rozwiązywali quizy i zagadki, rysowali portrety członków brytyjskiej rodziny królewskiej, a następnie układali drzewo genealogiczne rodziny Windsorów. Można było również obejrzeć portrety królowej Elżbiety II, które wykonali uczniowie klas czwartych i piątych. Uczniowie starszych klas oglądali film – komedię romantyczną pt.: „Randka z królową”.

Joanna Sołowianowicz