Finał konkursu europejskiego "Primary Schols Competition"

9.05.2023 r. w Dniu Europy w naszej szkole odbyło się podsumowanie europejskiego konkursu "Primary Schols Competition" pod hasłem "My region, my family", a to za sprawą trzech uczniów SP nr 48: Pawła Szerszenowicza z kl. 6c, Lucjana Daniłowicza z kl. 4c oraz Juliana Daniłowicza z kl. 6a. To szczególne wyróżnienie na skalę europejską, ponieważ w tym konkursie wyróżniono zaledwie 6 prac z Polski, w tym 3 z naszej szkoły. Nagrody wręczył chłopcom Prezydent Miasta Białystok - Pan Tadeusz Truskolaski. Stało się to podczas uroczystej akademii, kiedy zabrzmiały hymny Polski i Unii Europejskiej. Opiekę artystyczną nad wykonaniem obu utworów przez społeczność szkolną sprawowała pani Katarzyna Rodziewicz.

Koordynatorem konkursu na terenie naszej placówki była pani Dorota Artysiewicz, która również zadbała o oprawę plastyczną imprezy.
Wystawę prac o tematyce europejskiej, wykonanych przez uczniów SP nr 48, przygotowała pani Urszula Gremza.
Za część artystyczną odpowiadała pani Joanna Fiłończuk. Uczniowie klasy 4b: Patrycja Dudko, Arkadiusz Superson, Lidia Gawrysiak i Mateusz Ochrymiuk z klasy 4a zaprezentowali krótki, autorski spektakl pt. "Szlakiem białostockich murali z Martą i Konradem". Inspiracją do napisania scenariusza przedstawienia była praca laureata I. miejsca - Pawła Szerszenowicza.
Serdeczne podziękowania należą się także uczniom klasy 6a: Antoniemu Żukowskiemu i Bartoszowi Zielińskiemu (pod opieką pana Krzysztofa Klema) za pomoc techniczną.