„Humor w poezji dziecięcej”

Regulamin I Edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego
„Humor w poezji dziecięcej”
I. ORGANIZATORZY
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5
Szkoła Podstawowa Nr 48 w Białymstoku
II. CELE KONKURSU
1. Zachęcenie dzieci do obcowania z wartościowymi tekstami poetyckimi, a także dostarczenie wielu wspaniałych przeżyć uczestnikom jak i publiczności.
2. Rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci, promocja talentów.
3. Rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży.
4. Uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
III. TERMIN I MIEJSCE
Termin zgłoszenia szkoły i liczby uczestników – w terminie do 20 kwietnia 2023 roku na adres:
e-mail: zsps5@um.bialystok.pl
Wszelkich informacji udzielają koordynatorzy konkursu: Agata Korzeniewska oraz Sylwia Półkośnik.
Przewidziany termin konkursu: 27.04.2023 r. godz. 10.00 – ZSP 5 ul. Magnoliowa 13, Białystok
IV. KATEGORIE
Uczniowie klas I – III szkół podstawowych w Białymstoku.
V. WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Do konkursu każda szkoła może wytypować od 1 do 3 uczestników (kl. I – 1 uczeń, kl. 2 – 1 uczeń, kl. 3 – uczeń).
2. Uczestnicy konkursu przygotowują do recytacji wiersz zgodny z tematyką konkursu
3. Zgłoszenie ucznia do udziału w Konkursie, na załączonej KARCIE ZGŁOSZENIA z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych, powinno być dostarczone do dnia 20 kwietnia 2023r. na adres szkoły (droga listowa lub e-mail).
▪ Zgłoszenia dokonuje nauczyciel z danej szkoły.
▪ Prezentacje recytatorskie mogą być wzbogacone o stroje, rekwizyty, dekorację.
▪ Wiersz prezentowany przez jedną osobę.
VI. KRYTERIA OCENIANIA
1. Opanowanie pamięciowe utworu (płynność recytacji)
2. Wyrazista dykcja
3. Warsztat recytatorski (tempo, głośność, gest, mimika, swoboda wypowiedzi, poprawna emisja i intonacja, stosowanie pauz logicznych)
4. Oryginalność interpretacji
5. Rozumienie tekstu (odpowiedni do wieku dobór wiersza, umiejętność wczucia się w sytuację liryczną, identyfikowanie się z podmiotem mówiącym)
VII. NAGRODY
Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy potwierdzające ich udział w konkursie, laureaci - wyróżnienia i nagrody.
UWAGI KOŃCOWE
Regulamin Konkursu, Karta Zgłoszenia dodatkowo dostępne są na stronie https://sp48.edu.bialystok.pl
Załączniki (regulamin.pdf):
1. Karta zgłoszenia