II B i III C w muzeum farmacji

Dnia 7.03. uczniowie klas II B i III C, uczestniczyli w wycieczce do białostockiego Muzeum Farmacji. Uczniowie swoją przygodę rozpoczęli od warsztatów wyrobu mydełek. Dzieci mogły wybrać kolor , zapach i oczywiście kształt mydełka. Następnie przeszliśmy do zwiedzania muzeum. Uczniowie odwiedzili gabinet stomatologiczny, okulistyczny i laryngologiczny. Mieli okazje przebywać w sali szpitala polowego z 1915 roku. Zapoznali się również z działaniem ponad 100 letniego aparatu RTG oraz z funkcjonowaniem apteki w dawnych latach . Na koniec odwiedziły gabinet anatomiczny , w którym można było obejrzeć prawdziwe organy człowieka. Uczniowie z przyjemnością słuchali ciekawych opowieści przewodników. Z pewnością wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa nr 48 im. króla Stefana Batorego w Białymstoku
Przedszkole Samorządowe nr 87 Białymstoku

ul. Magnoliowa 13, 15-669 Białystok
ADRESY EMAIL zsps5@um.bialystok.pl

TELEFONY KONTAKTOWE
Telefon: sekretariat  85 661-51-34
Telefon: portiernia 85 66-16-580
Telefon przedszkole 85 652 - 22 - 84
Telefon: kadry-księgowość 85 661-12-07


Powrót na początek strony