II B i III C w muzeum farmacji

Dnia 7.03. uczniowie klas II B i III C, uczestniczyli w wycieczce do białostockiego Muzeum Farmacji. Uczniowie swoją przygodę rozpoczęli od warsztatów wyrobu mydełek. Dzieci mogły wybrać kolor , zapach i oczywiście kształt mydełka. Następnie przeszliśmy do zwiedzania muzeum. Uczniowie odwiedzili gabinet stomatologiczny, okulistyczny i laryngologiczny. Mieli okazje przebywać w sali szpitala polowego z 1915 roku. Zapoznali się również z działaniem ponad 100 letniego aparatu RTG oraz z funkcjonowaniem apteki w dawnych latach . Na koniec odwiedziły gabinet anatomiczny , w którym można było obejrzeć prawdziwe organy człowieka. Uczniowie z przyjemnością słuchali ciekawych opowieści przewodników. Z pewnością wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych.