Konkurs biblioteczny „Drzwi do książki” 2022

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, wszystkie klasy szkoły podstawowej  i oddziały przedszkolne wzięły udział w projekcie „Drzwi do książki”.
Warunkiem przystąpienia do projektu było udekorowanie drzwi sali lekcyjnej. Ozdoby miały nawiązywać do wybranej książki, bajki lub wiersza.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku.
Jury: nauczyciele bibliotekarze : Ewa Siegień i Barbara Szymańska, oceniając dekoracje, brały pod uwagę: pomysłowość, pracochłonność, estetykę wykonania, nawiązanie do utworu.
Nagrody i wyróżnienia przyznano w 3 kategoriach wiekowych:
- grupa przedszkolna : Pszczółki, Żabki i Tygryski
- klasy  I-III : 3b, 2b, 1d i 1c
- klasy IV – VIII : 4a, 5b, 5c i 5a
Serdecznie gratulujemy !!! Dyplomy i nagrody wkrótce 
Miło nam, iż do projektu włączyli się inni nauczyciele – opiekunowie sali katechetycznej (212) i pracowni chemicznej (217).