Matematyka jest ciekawa i smaczna .

MARZEC to czas pełen matematycznych wydarzeń.

Jeszcze kilka dni temu bawiliśmy się odkrywając liczbę Pi. Uczniowie naszej szkoły dołączyli do coraz większej grupy, która bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. Chętne osoby przygotowały plakaty związane z tą stałą matematyczną, na lekcjach matematyki i fizyki przeprowadzane były eksperymenty, aby odkryć jej wartość, powstawały też kolorowe parkietaże. Od rana trwały poszukiwania liczby Pi, która ukryła się w różnych zakamarkach szkoły. Natomiast na korytarzu na drugim piętrze pojawiły się pachnące smakołyki przygotowane przez uczniów nawiązujące formą lub zdobieniami do liczby Pi. Po spróbowaniu można było zagłosować na NAJ – π – szniejsze ciasto.

w piątek 22 marca wręczone zostały nagrody poszukiwaczom liczby Pi oraz uczestnikom konkursu matematyczno – kulinarnego. W konkursie na NAJ – π – szniejsze ciasto nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy (20 uczniów), a najwyżej ocenione zostały wypieki: Julii Ruty z kl.7c, Dawida Kuleszy z kl.5c oraz Wiktorii Sokolewicz z kl.4a.

We czwartek 21 marca odbył się Konkurs Kangur Matematyczny 2024. A kilkunastu uczniów wzięło udział ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe PORTRET SŁYNNEGO MATEMATYKA. Dziękujemy za duże zainteresowanie ciekawymi akcjami edukacyjnymi, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w rywalizacjach.

nauczyciele matematyki