Mazurskie wojaże klasy VB

Wraz z brzaskiem, 7 czerwca 2022 roku, rządni wrażeń uczniowie klasy VB wyruszyli w podróż. Ich pierwszym celem była jedna z siedzib zakonu krzyżackiego, Kętrzyn. W mieście tym mieliśmy okazję zwiedzić zamek, gdzie przybliżono nam życie codzienne średniowiecznej ludności, od medycyny, przez kuchnię aż po militaria. Kolejnym punktem wyprawy był niezwykle klimatyczny Konsulat Św. Mikołaja, po którym oprowadzał i zdradzał tajniki powstawania bombek Elf nr 1. W prawie nienaruszonym stanie udało nam się dowieźć nasze, własnoręcznie wykonane ozdoby do domu. Po zjedzeniu pysznego obiadu pojechaliśmy do Gierłoży. W Wilczym Szańcu,  godziny przeznaczone na zwiedzanie minęły nam jak minuty, co było niewątpliwie zasługą samego arcyciekawego miejsca ale również naszej przewodniczki, pani Moniki. Mazury mają nam jeszcze wiele do zaoferowania, o czym mamy zamiar się przekonać. ;)