Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

Klasa III B realizuje całoroczny innowacyjny Międzynarodowy Program Edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Podróżowanie przez czytanie”.

W celu rozbudzenia ciekawości literackiej, doskonalenia czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania - wyruszyliśmy po przygody razem z „Bandą Czarnej Frotte”, skarpetkowymi bohaterami kolejnej z serii książki autorstwa p. Justyny Bednarek. Z wielkim zapałem uszyliśmy skarpetkowe pacynki – towarzyszy Czarnej Frotte. Przygotowaliśmy dekorację dla innych uczniów, żeby zachęcić wszystkich do sięgnięcia po „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Każdy z nas wykonał własny „Lekturnik”, który skrupulatnie i systematycznie uzupełnia.

Podczas realizacji kolejnych modułów projektu zamierzamy ruszyć w Polskę, do Europy i odległych zakątków świata, by pogłębiać wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.

Klasa III B oraz Grażyna Nieścior