Na wyjeździe do Jednostki-Pożarowo Gaśniczej

Dnia 23 kwietnia, klasy I c i I d , wzięły udział w wyjeździe do Jednostki-Pożarowo Gaśniczej Nr 4 w Białymstoku. Nasi uczniowie w sali "Ognik" dowiedzieli się jak należy zachować się w różnych sytuacjach zagrażających życiu oraz zdrowiu.  Dzieci przekonały się, że strażacy pomagają nie tylko w czasie pożarów, ale biorą także udział w innych akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dużo emocji wzbudziły profesjonalne narzędzia ratownicze. Uczniowie obserwowali zjazd strażaka po metalowej rurze. Dowiedzieli się jak cenna jest każda sekunda dla ratowania życia i, że strażak potrzebuje jedynie 90 sekund, żeby być gotowym do wyjazdu wozu strażackiego na akcję. Z wycieczki pierwszaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Serdeczne podziękowania dla panów Tomasza Zieziula , Radosława Rybołowicza oraz pana Pawła i pana Karola za pomoc w organizacji i serdeczne przyjecie !

Do zobaczenia kolejnym razem !