Narodowe Czytanie 2023

Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.

W tym roku 9 września odbyła się 12. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce 11. września.

Zaproszonym gościem była Pani Mirosława Pawelska – była pracownica naszej szkoły. W całości wydarzenia wzięły udział klasy: VII. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.