Niezwykła lekcja wychowawcza

Z racji zbliżającego się końca roku szkolnego w klasie III B odbyła się niezwykła lekcja wychowawcza.

Wszyscy uczniowie przynieśli do szkoły zdobyte medale, puchary czy dyplomy i z wielką ochotą opowiadali, z jakich osiągnięć odniesionych w mijającym roku szkolnym są szczególnie dumni. Okazało się, że każdy z nich ma wiele powodów do zadowolenia z siebie (i nie chodzi tylko o doskonałe wyniki w nauce). Dzieci mają bowiem różnorodne zainteresowania. Są wśród nich osoby, które trenują taniec towarzyski, sportowy oraz breakdance. Są świetni judocy, piłkarze, koszykarze oraz pływacy. Jest nawet chłopak trenujący boks. Inny – odnosi sukcesy jako szachista. Wiele osób posiada talent plastyczny i muzyczny. Dzieci grają na różnych instrumentach. Jest utalentowana wiolonczelistka, jest też gitarzystka czy mażoretka. Jest stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego. Są osoby uczące się z powodzeniem języków obcych, w tym – chińskiego. Jest chłopak zdobywający coraz to nowe odznaki będąc w drużynie zuchowej. Wszyscy uczniowie chętnie czytają książki i włączają się we wszelkie charytatywne akcje pomocy innym: czy to ludziom, czy zwierzętom, co świadczy o ich wrażliwych sercach.

Była to bardzo ważna lekcja. Uczniowie zyskali kolejne wzmocnienie poczucia własnej wartości, które pozwala być otwartym na świat i daje siłę do realizacji marzeń i planów, czego im wszystkim szczerze życzymy.

Grażyna Nieścior