Obchody ŚWIATOWYCH DNI ORIGAMI

Origami to technika składania papieru, która wywodzi się z Chin, choć to w Japonii uczyniono z niej narodową sztukę. Obchody Światowych Dni Origami w tym roku obejmują okres od 24 października (wtorek) do 11 listopada (sobota).

25 października 2023r., czyli we środę odbyły się w naszej szkole warsztaty, w czasie których można było nauczyć się tworzenia figur z kwadratowego arkusza papieru poprzez zaginanie. Warsztaty poprowadziła Pani D. Żołyńska. Sala nr 206 ledwo pomieściła wszystkich chętnych, którzy chcieli poznać tajniki ORIGAMI. Sprawne ręce sprawiły, że powstały figurki przedstawiające różne przedmioty, zwierzęta, rośliny. Okazało się, że aby składać origami potrzebnych jest kilka cech, a przede wszystkim koncentracja uwagi, wyobraźnia przestrzenna, zdolności manualne, cierpliwość, precyzja. Uczniowie poznali też ciekawe fakty związane z techniką origami oraz uzyskali informacje, gdzie szukać instrukcji, jak samemu stworzyć różne cuda z papieru. Zajęcia upłynęły nam w twórczej atmosferze, pełnej skupienia i zaciekawienia. Zdjęcia pokazują, jak dobra to była zabawa.

Nauczyciele matematyki