Pomogliśmy dzieciom z Syrii i Turcji

Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji edukacyjno-pomocowej na rzecz dzieci poszkodowanych wskutek serii gigantycznych trzęsień ziemi, które dotkliwie zniszczyły pogranicze turecko-syryjskie w lutym 2023 r. W marcu 2023 r. odpowiedzieliśmy na apel UNICEF i przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na pomoc dzieciom dotkniętym przez kataklizm.

Szacuje się, że życie straciło 53 tysiące ludzi w obu krajach (46 tysięcy w Turcji, 7 tysięcy w Syrii). Miliony ludzi, w tym dzieci zostały pozbawione dachu nad głową. Szczególnie dotkliwie kataklizm odczuła Syria, która od 12 lat pogrążona jest w wojnie domowej. W czasie zbiórki w klasach, na zebraniu rodziców oraz z pozostałych darowizn, uzyskaliśmy kwotę 400 zł. Zbiórkę przeprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Samorząd Klasowy z klasy 5B. Mikołaj, Kacper i Aleksander– dziękuję za zaangażowanie.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję!

Joanna Sołowianowicz Koordynator Klubu Szkół UNICEF w SP 48 w Białymstoku