Program „Akademia Lubella”

Uczniowie klasy VI B wraz z Wychowawcą wzięli udział Projekcie Edukacyjnym Lubella. Edukacja młodzieży w ramach lekcji wychowawczych dotyczyła zdrowego stylu życia.

W ramach wprowadzenia w zagadnienie zdrowego stylu życia omawialiśmy materiały związane z wartościowym odżywianiem oraz innymi składowymi zdrowia, jakimi jest między innymi balans pomiędzy aktywnością fizyczną i odpoczynkiem.

Kolejne lekcje aktywizowały uczniów, angażując ich nie tylko w prowadzenie zajęć, ale także wdrażały ich w świat lokalnego działacza, wrażliwego na globalny problem marnowania żywności.

To podczas tych właśnie zajęć młodzież uporządkowała oraz utrwaliła wiedzę na temat dobrych praktyk w kuchni ucząc się, że ważnym elementem tego jest umiejętność gotowania i przyrządzania posiłków oraz doboru odpowiednich i zróżnicowanych produktów w codziennej diecie.

Przeprowadzony z dziećmi program „Akademia Lubella” pomógł wprowadzić dzieci w świat racjonalnego przygotowywania posiłków i zachęcił do podejmowania w codziennym życiu aktywności mających na celu niemarnowanie żywności.

Uczniowie klasy VI B z Wychowawcą