Projekt EkoEksperymentarium.pl

Klasa III B już po raz drugi uczestniczy w projekcie edukacji ekologicznej EkoEksperymentarium.pl realizowanym pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska. Mamy przyjemność zakomunikować, że w/w projekt został uznany za jeden z trzech najbardziej inspirujących projektów w Europie w ramach Education for Climate's call for innovative green education projects organizowanego przez Komisję Europejską.
W ramach programu uczniowie pogłębiają swoją wiedzę o środowisku naturalnym, ekologii i poznają możliwości, jak chronić naszą planetę, Ziemię.
Podczas tegorocznych zajęć uczniowie poznawali wyjątkowe drzewa - dęby. Uczyli się przyglądać się im uważnie, za pomocą wszystkich zmysłów i wyobraźni. Poznawali ich mieszkańców, powiązania z ekosystemem i niezwykłe procesy w nich zachodzące. Wykorzystali przy tym projekt NIEMAPA OTO DĄB oraz materiały przygotowane przez zespół Tajnej Misji. Grali on-line w specjalnie przygotowaną grę edukacyjną Poznaj las. Adwent zaczęli od wykonania specjalnego Ekologicznego Kalendarza, dzięki któremu będą mogli codziennie wykonywać różne zadania razem z całą rodziną, a tym samym – uczyć się, jak oszczędzać zasoby naturalne środowiska i … własną kieszeń. Lekcje w ramach projektu wzbogacają wiedzę uczniów, a jednocześnie sprawiają, że nauka jest po prostu przyjemna.
 Grażyna Nieścior