Rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego „Motyle są wśród nas”

15 kwietnia 2024 r. został rozstrzygnięty Miejski konkurs plastyczny pt. „Motyle są wśród nas”.

Celem głównym konkursu było budowanie wśród dzieci świadomości, że osoby ze spectrum autyzmu żyją wśród nas oraz kształtowanie postaw tolerancji i empatii. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddziału w Białymstoku, Fundacji Nasza Planeta oraz Wydawnictwa MAC Edukacja.

Do organizatorów konkursu wpłynęło 99 prac z przedszkoli oraz szkół podstawowych miasta Białegostoku. O wyborze nagrodzonych oraz wyróżnionych prac zdecydowało jury w składzie: Dyrekcja ZSP 5: p. Marta Brzozowska, p. Barbara Szymańska, p. Agnieszka Szarało, Wiceprezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu - p. Monika Hurcewicz oraz p. Anna Olszańska – przedstawicielka Niepublicznej Szkoły Podstawowej BARWA.

Przedszkole: nagrody główne: Leon Tołwiński, PS Nr 39 w Zespole Przedszkoli Nr 1 Miron Skachko, PS Nr 55 z Oddziałami Integracyjnymi Wiktoria Suchowierska, PS Nr 87 w ZSP 5 wyróżnienia: Maja Baczyńska, PS Nr 81 „Brzoskwiniowy Raj” Dominik Borys, Niepubliczne Przedszkole „Mali Podróżnicy”

Szkoła podstawowa, kl. I-IV nagrody główne: Amelia Rutkowska, SP Nr 20 im. gen. Władysława Sikorskiego Jakub Fajecki, SP Nr 48 im. króla Stefana Batorego Zuzanna Ostrokołowicz, SP Nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski wyróżnienia: Maria Pawłowicz, SP Nr 38 im. Wiesława Kazaneckiego Milena Łuka, SP Nr 38 im. Wiesława Kazaneckiego Oliwia Jabłonowska, SP Nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Lena Chlewicka, SP Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II

Szkoła podstawowa, kl. V-VIII nagrody główne: Laura Auchimik, SP Nr 28 im. K. I. Gałczyńskiego Michalina Jabłońska, SP Nr 28 im. K. I. Gałczyńskiego

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Nagrodzonym – gratulujemy!

Składamy serdeczne podziękowania Pani Monice Hurcewicz oraz Pani Annie Olszańskiej za zaangażowanie w rozstrzygnięcie konkursu oraz Wydawnictwu MAC Edukacja za wsparcie w postaci nagród rzeczowych.

Wszystkich laureatów oraz dzieci wyróżnione zapraszamy po odbiór nagród w dniach 23-30 kwietnia w godz. 8.00-15.00 do sekretariatu placówki.