Rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego

25 kwietnia 2023 r. został rozstrzygnięty miejski konkurs plastyczny pt. „Autyzm – staram się zrozumieć”. Celem konkursu było budzenie świadomości, że osoby ze spectrum autyzmu żyją wśród nas oraz próba zrozumienia ich sposobu postrzegania świata. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Krajowego Towarzystwa Autyzmu, Oddziału w Białymstoku.

Do organizatorów konkursu wpłynęło 45 prac z przedszkoli oraz szkół podstawowych miasta Białegostoku. O wyborze nagrodzonych oraz wyróżnionych prac zdecydowało jury w składzie: Dyrektor ZSP 5, p. Marta Brzozowska oraz p. Monika Hurcewicz - Wiceprezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu.

Przedszkole:

nagrody główne:

Amelia Łuczaj, PS Nr 87

Robert Połonowski, PS Nr 76 „Na Zielonych Wzgórzach”

Maja Wawiernia, PS Nr 68 im. Janusza Korczaka

wyróżnienia:

Zuzanna Kopras, PS Nr 82 „Stumilowy Las”

Maciej Redliński, PS Nr 87

Szkoła podstawowa, kl. I-IV

nagrody główne:

Lidia Puchlik, SP Nr 52 im. dr Ireny Białówny

Hanna Załuska, SP Nr 48 im. króla Stefana Batorego

Oliwia Kendyś, SP Nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski

wyróżnienia:

Anna Zagórska, SP Nr 48 im. króla Stefana Batorego

Magdalena Małaszkiewicz, SP Nr 44 im. Stanisława Moniuszki

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Nagrodzonym – gratulujemy!

Składamy serdeczne podziękowania Krajowemu Towarzystwu Autyzmu, Oddziałowi w Białymstoku za objęcie konkursu patronatem honorowym, zaangażowanie w rozstrzygnięcie konkursu oraz wsparcie w postaci nagród rzeczowych.

Wszystkich laureatów oraz dzieci wyróżnione zapraszamy po odbiór nagród w dniach 8-12 maja w godz. 8.00-16.00 do grupy I Biedroneczki (przedszkole).