Warsztaty dla uczniów klas VII i VIII - ,,Zostań żołnierzem RP”

14. marca 2022 r. odbyły się warsztaty dla uczniów klas VII i VIII na temat: ,,Zostań żołnierzem RP”. Zajęcia zostały zorganizowane przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Białymstoku przy współpracy z Muzeum Wojska Polskiego i Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.

W pierwszej części warsztatów uczniowie zapoznali się z historią wojskowości. Poruszane były ciekawe tematy m.in.: udział Polaków na frontach II wojny światowej, historia Polskiego Państwa Podziemnego. Zapoznaliśmy się z replikami uzbrojenia, sprzętu i wyposażeniem indywidualnym żołnierza, a chętni mogli zaprezentować się w mundurze żołnierskim. W drugiej części spotkania poznaliśmy procedury naboru ochotników do pełnienia służby wojskowej i ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych z klasami o profilu wojskowym. Uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem słuchali informacji, udzielanych przez starszych kolegów z Zespołu Szkół Mundurowych, dotyczących specyfiki funkcjonowania ich placówki, programu nauki i zajęć pozalekcyjnych. Prezentacja okazała się na tyle ciekawa, że chcielibyśmy podobne spotkanie zorganizować za rok.