Wycieczka klasowa 4c - październik 2022

6 października 2022r. uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę klasową. Pierwszym punktem wycieczki było "Babie lato w skansenie" - impreza cykliczna, którą Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej organizuje rokrocznie na powitanie jesieni. To spotkanie z tradycją, organizowane z myślą o dzieciach.  Tym razem impreza odbywała się pod hasłem „Jak przygotować się na zimę?”.
Uczniowie klasy 4c obejrzeli wystawę czasową na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej: „Polska tkanina dwuosnowowa”- przedstawiającą historię tkactwa dwuosnowowego w Polsce. Najstarsze prezentowane tam dywany mają ponad półtora wieku, najnowsze są dziełem tkaczek tworzących współcześnie, przede wszystkim w okolicach Janowa.Zarówno dywany, jak i ubrania ludzie na wsi bardzo często wytwarzali samodzielnie – z własnego lnu, z własnej wełny. Podczas zajęć w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej uczniowie klasy 4c zobaczyć jak wyglądała obróbka tych włókien tradycyjnymi sposobami. Spróbowali także swoich sił w wytwarzaniu najprostszej tkaniny.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w "Muzeum Iluzji i Nauki". Muzeum Iluzji i Nauki to niezwykłe miejsce gdzie zabawa łączy się z nauką.  Tu nie było miejsca na nudę. Na uczniów czekały takie atrakcje jak malowanie światłem, budowa gór i rzek z piasku, było mnóstwo miejsc do robienia zdjęć. Zapraszamy zatem do obejrzenia galerii z wyjazdu.