XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 17 listopada 2023r. nasi uczniowie wzięli udział w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Wydarzenie to odbyło się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W ramach akcji uczniowie przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych z tabliczki mnożenia.

Młodzi egzaminatorzy już od rana w czasie każdej przerwy zadawali pytania swoim kolegom i nagradzali bezbłędne odpowiedzi przyznając tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Dotarli też do Pani Dyrektor, która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania.

W czasie długich przerw przy specjalnie przygotowanych stolikach można było wykazać się znajomością tabliczki mnożenia, uzupełniając kolorowe karteczki z przykładami działań. W salach matematycznych uczniowie zdawali egzamin online. Każda osoba, która odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania z losu – otrzymała tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ze względu na swoją niecodzienną formułę pozwala dzieciom na długotrwałe zaangażowanie w przygotowania, utrwalenie wiedzy oraz radość z możliwości odwrócenia codziennych ról. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty, a odświeżenie znajomości tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być zachęta do pogłębiania wiedzy matematycznej. Akcji ŚDTM towarzyszyły niezapomniane pozytywne emocje.

Nauczyciele matematyki